Menu

 

♦ JAK DLOUHO TERAPIE TRVÁ?
Celá terapie obvykle trvá 50 - 60 min. Doporučený čas příchodu je vždy o 15 minut dříve, abyste měli dostatek času na převlečení do plavek a sprchu. V čase, na který jste objednání se společně potkáváme již přímo v bazénu. 

♦ CO SI VZÍT S SEBOU?
Ručník, plavky, mýdlo, šampon, hřeben.

♦ MOHU PO TERAPII SPORTOVAT NEBO PRACOVAT?
Po terapii se doporučuje klid a odpočinek, fyzicky náročná práce nebo sport není vhodný. Opačná situace nastává u klientů, kteří trpí výraznou svalovou nerovnováhou a jsou spastičtí z důsledku úrazu, dlouhé svalové nečinnosti, svalového nebo nervového onemocnění - v tomto případě se ve vodě svaly změkčí, uvolní, protáhnou a následné fyzioterapeutické cvičení může být bezpečnější a efektivnější.

♦ JE TERAPIE VHODNÁ PRO TĚHOTNÉ ŽENY?
Ano. Maminky si odpočinou, protáhnou a uvolní především napětí narůstající v bederní oblasti. Velmi často prožívají krásné momenty spojení se svým miminkem, takže si terapii užívají oba.

JE TERAPIE VHODNÁ PRO DĚTI?
I děti si terapii umí užívat. Techniky Watsu® je možné s dětmi praktikovat již od kojeneckého věku a je to blahodárné i pro jejich správný mentální a fyziologický vývoj. Dětem se terapie přizpůsobuje časově i prakticky. Děti mají radši větší dynamiku a hru.

JE TERAPIE VHODNÁ PRO SENIORY?
Pokud lékař neurčí jinak a zdravotní stav povoluje starším klientům pobyt v teplejší vodě po dobu 60ti minut, tak se terapie v takovém případě stává přínosná především pro svalovou a kloubní mobilizaci.

  MÁM STRACH Z VODY - TOPIL/A JSEM SE, BOJÍM SE POTOPIT HLAVU NEBO UŠI
I když máte z vody respekt, můžete si terapii užít. Důležitá je samozřejmě vzájemná důvěra mezi terapeutem a klientem, jehož potřeby vždy respektuji. Častokrát společně strach dokážeme odbourat.

NEUMÍM PLAVAT
Ani to není překážkou. Voda v bazénu obvykle dosahuje 120 cm, takže dospělý člověk v ní stačí. Po celou dobu terapie je tělo nadnášeno vodou, nadnášející pásky (floaty) a náručí terapeuta.

 ♦ JSEM PŘÍLIŠ TĚŽKÝ/Á A MÁM STRACH, ŽE MĚ NEUNESETE
Není třeba mít obavy. Voda je velkým pomocníkem v tom, že nás dokáže nadnášet. K tomu, abyste bezpečně pluli na hladině ještě pomůžou takzvané floaty (nadnášející pásky), které se před terapií upevní na nohy, zajistí se ideální vyvážení dle potřeby a vy už se můžete s lehkostí oddat stavu beztíže.

♦ NEUMÍM SE UVOLNIT - NEJSEM PRUŽNÝ/Á
I když máte takový dojem, efektu uvolnění je možné zpravidla docílit s každým člověkem. Není nutné, abyste byli pružní, vaše tělo společně dostaneme do pozic, kterých na suchu nelze dosáhnout. V tom nám pomáhá správná teplota vody a mé jemné vedení. Práce s každým klientem je individuální, to znamená, že pozice se přizpůsobují jeho možnostem.

♦ CO MÁM DĚLAT SE SKŘIPCEM NA NOS A PROČ SE POUŽÍVÁ?
Skřipec na nos je nutné použít pro podvodní část (Oceanic Bodywork Aqua®), to znamená, že ho nemáte na nose po celou dobu terapie. Jeho nasazení je snadné a sami si ho vyzkoušíte ještě před samým začátkem. Na výběr dostanete několik typů a vyberete si, který vám sedí nejlépe. Před použitím skřipce je vhodné omýt ve sprše nos mýdlem, aby později nesklouzával. Někteří lidé se domnívají, že skřipec nepotřebují, zejména ti, co jsou zvyklí se potápět. Je nutné podotknou, že i v takových případech je nasazení skřipce nutné.

POTŘEBUJETE JEŠTĚ NĚCO UJASNIT?
Jakékoliv další dotazy vám ráda zodpovím na základě vámi vyplněného formuláře.