Navigace

Dita Bartoňová 

„Dnes vím, že svého syna nedokážu plně uzdravit, ale vím, že mohu zkvalitňovat jeho život a životy dalších lidí, tím i svůj vlastní.......!"

     ve své dlouholeté profesní praxi nachází životní naplnění. Mimo různé styly známých i méně známých masáží se nejvíce věnuje vodním terapiím s platným názvem  Watsu® a Oceanic Bodywork Aqua®. Vodní terapie propojují všechny její dosavadní zkušenosti a ocenitelný je především jejich komplexní léčivý účinek, působící na tělo i mysl všech zúčastněných (tzn. na klienta, terapeuta i žáka).

     Od roku 2006 se v masérském oboru neustále vzdělává a své zkušenosti předává nesobeckým způsobem. Lidem, se kterými se setkává v roli odborné terapeutky a lektorky v průběhu terapií, workshopů a výukových programů, vděčí za jejich důvěru a odevzdání. Ke své práci přistupuje s láskou, respektem a pokorou, což lze vnímat v každém jejím doteku.

     Dita Bartoňová patří mezi zakladatele spolku Sdružení vodních terapeutů www.svt-czech.cz a vzdělávacího střediska vodních terapií WT academy s.r.o. www.watsu-czech.cz, založených v roce 2013. Nově v roce 2018 navázala spolupráci s plaveckou akademií bez barier Kontakt bB www.kontaktbb.cz v rámci vhodného uplatnění vodních terapii v průběhu plaveckého programu (v dětském rehabilitačním centru Arpida) a uzavřela kontrakt o překladu knihy uznávaného autora Meira Schneidera ("Awakening The Power of Self-Healing - O KNIZE) s nakladatelstvím Elfa. První výtisky by se na knižním trhu měly objevit v červnu 2019.

A jak to všechno začalo? 

     Po střední ekonomické škole studovala na VOŠP Publicistiky a na Pražské psychoterapeutické fakultě, i když studium předčasně ukončila, z mnohých zkušeností čerpá dodnes. Následně krátce pracovala ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. V administrativní práci však nenalézala uspokojení, protože ji více přitahovala práce s lidmi a zájmem o psychické a fyzické zdraví člověka, což ji v roce 2006 přivedlo k masážím a psychoterapeutickému výcviku zaměřenému na dotek.

     Klíčovým rokem, který změnil a doslova obrátil její život naruby, byl rok 2010, kdy bylo u jejího, tehdy „zdravého“ 3-letého, syna Honzíka diagnostikováno závažné svalové onemocnění. Po silném otřesu ji tato osudová skutečnost „obdarovala“ nadějí, odvahou a sílou s nemocí bojovat. 

     Ve stejném roce dostala příležitost se začlenit do týmu lektorů masérských kurzů realizovaných mezinárodní masérskou školou Dexter Academy. Studenti se s ní mohli setkat  na rekvalifikačních kurzech, kurzech indické masáže hlavy, čínské energetické masáži, relaxační nebo medové masáži v Praze, Brně a Českých Budějovicích. S Dexter Academy spolupracovala v letech 2010-2017.

     V letech 2011 – 2014 v rámci hledání pomoci a léku strávila se synem opakovaně mnoho měsíců ve východních zemích (Indie, Thajsko, Vietnam, Indonesie), kde se poprvé setkala i s vodními terapiemi. V každé zemi se dále vzdělávala - Watsu®, Ayurvédské masáže, Thajské masáže, akupresura, tlakové masáže apod.  

     Terapeutické a lektorské oprávnění
 s mezinárodní platnosti Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABApro výuku základních a prvních stupňů kurzů vodních terapii Watsu® a Oceanic Bodywork Aqua® získala v roce 2013/2014 (WABR - registr certifikovaných terapeutů a lektorů ).
      Po návratu, a těsně před ukončením plného terapeutického vzdělání, v roce 2013 se svými přáteli, dnešními kolegy (Zdenkou Jášovou a Romanem Nedvědem) založila vzdělávací středisko a spolek Sdružení pro vodní terapeuty (WT academy s.r.o a SVT), ve kterém aktivně spolupracují se zahraničními certifikovanými lektory.         Podporují a společně vzdělávají nové vodní terapeuty v ČR podle stejně přísných vzdělávacích požadavků platných v USA a po celém světě.