Menu

WATSU® PRO RODINY

Z PRVNÍHO WATSU WORKSHOPU PRO END DUCHENNE SI RODIČE A DĚTI ODNESLI NOVÉ INFORMACE A PŘEDEVŠÍM OSOBNÍ ZÁŽITKY. Po uvolňující individuální terapii, kterou každý z účastníků zažil na vlastním těle se rodiče ve spolupráci s terapeuty naučili pár prospěšných triků, které je možné s dětmi ve vodě provádět a dozvěděli se například, jakým způsobem pobyt ve vodě ovlivňuje náš organismus. Jsme vděční za společně prožité chvíle a těšíme se na další vodní setkání, protože věříme v jejich celkovou prospěšnost.

WORLD WATSU® WEEK 2019
22.-28.3.

 

Během Mezinárodního týdne Watsu®  terapeuti a studenti Watsu® v ČR začlenili do mezinárodního projektu a nabízeli ½ hodinové zkušební terapie široké veřejnosti jako „ochutnávku“ na vlastním těle. Zájemci si mohli vyzkoušet i mnoho dalšího: 
 Watsu® Round – workshop, kde si klienti vyzkoušeli Watsu® sami jako „dávající“ i jako „přijímající“. Pracovalo se ve trojicích, přijít jste mohli s přáteli nebo s rodinou. Tato zkušenoost pomohla pochopit základní principy této ojedinělé techniky.  
 Tantsu – technika prováděná v pohodlném oblečení, využívající tlaku, tahu a masáže. Na workshopu si opět každý mohl ve dvojicích vyzkoušet roli „přijímacího“ i „dávajícího“. Tantsu vzniklo jako varianta Watsu® pro ty, kteří nemohou využít výhody vodního prostředí. Pracovalo se na zemi na podložkách a polštářích.  
 Doprovodné akce -  promítání filmů s tématikou vody, přednášky, konzultace, ukázky dalších technik ve vodě – vždy podle možností a zájmu v místě konání. V celé České republice se do Mezinárodního týdne Watsu® zapojilo 11 terapeutů a 10 studentů.S Watsu® a ostatními technikami vodních terapií se nově seznámilo více než 230 osob.169 lidí si vyzkoušelo Watsu® "na vlastní kůži" a 38 lidí poprvé zažilo Tantsu.Akce probíhaly na 10-ti místech naší republiky. 
 Více na World Watsu Week - Sdružení vodních terapeutů

 

Foto: Johana Kratochvílová